2018. október 30., kedd

Újabb örömhír! - Reni

Sziasztok. Örömmel tudatom veletek, hogy idén is megjelenik két könyv, amelynek én terveztem a borítóját. Én már alig várom, hogy a kezemben tarthassam legújabb "gyermekeimet". Remélem, hogy nektek is annyira tetszenek, mint nekem. :)

Bálint Erika - Adj ​esélyt!


Fülszöveg:
Szavak, melyek fontosabbak, mint élet…
Adorján évekig hazugságban élt. Ismert orvosként azt tette, amit a társadalom elvárt tőle: megnősült és gyereke lett. Ám találkozott egy férfival, és elhagyta a feleségét, hogy szabadon szerethessen egy olyan korban, amikor ez megbocsáthatatlan volt.
Évekkel később, amikor kiderül, hogy halálos beteg, versenyt fut az idővel, és már bármit megadna, hogy megismerhesse a fiát.
Fia, Tomi egy olyan főiskolán tanul, ahová anyja kényszerítette, és csak magában dédelgeti az álmot, hogy szakács legyen. Életét felborítja a hír, hogy az apja életben van, sőt, találkozni szeretne vele.
Vajon képes lesz megbirkózni a feltörő érzéseivel?
Szeretet és gyűlölet tánca zajlik közöttük, és az anya között.
Van megbocsátás? Meghallják-e egymást, mielőtt túl késő lenne?
Egy különleges, megkapó és hiteles regény a rendkívüli történetek kedvelőinek.
Kövesd a különleges karakterek sorsát!

Eszes Rita - Rókatündér


Fülszöveg:
Ha igazán szereted, elengeded?
Midori nem hétköznapi lány – persze, minden tizennyolc éves így érzi. Ám ő az erdőben nevelkedett a kétszáz éves nagyanyóval, aki rókává tud változni. Midori is kicune, de még csak próbálgatja a képességeit.
Egy nap meglátja a vonzó és különleges Akirát. A fiú mesél magáról a rókának, de sejtelme sincs, hogy az érti minden szavát.
Csakhogy nagyanyó nem nézi jó szemmel Midori és Akira barátságát, ezért Oszakába küldi a lányt, hogy belekóstoljon a városi kamaszok életébe – és eltávolodjon Akirától.
Midori egy csapat külföldi cserediákkal együtt kipróbálja a japán középiskolások mindennapjait. Szert tesz két új barátra: a szívtipró Tristanra, és a lázadó Reire, akik ki nem állhatják egymást.
Mennyi titok szövi át a rituális szabályokat követő, fegyelmezett japánok életét?
Hogy érzi magát egy félénk rókatündér a gimnáziumban?
És mi történik, ha Akira egyszer csak felbukkan Oszakában?

A könyvek előrendelhetőek itt és itt!

2018. október 24., szerda

Madarak a dobozban előzetes + hivatalos képek

Sziasztok! Mint azt már sokszor említettük Edinával, hatalmas Josh Malerman rajongók vagyunk. A Madarak a dobozban az egyik kedvenc könyvünk. Alig várjuk a december 21-ét, amikor végre megjelenik a könyvből készült film, Sandra Bullock főszereplésével.
Ma megjelent a film előzetese is, valamint a posztere. Ezek alapján már most tudjuk, hogy imádni fogjuk a filmet is.
Ti várjátok már?







2018. szeptember 30., vasárnap

Benyák Zoltán - Az ​utolsó emberig - Renike kritikája

Szép vasárnapot nektek! A mai könyvet elolvasva rájöttem arra, hogy 2018 az én évem olvasás szempontjából. Kijelenthetem, hogy nem tudok melléfogni. Megint egy csodálatos könyvvel gyarapodott az idei termés.

Alapadatok a könyvről:
Írta:  Benyák Zoltán
Címe: Az ​utolsó emberig
Kiadta: Athenaeum
Mikor?: 2018
Hány oldal?: 352
Fülszöveg: Esküdt ellenségek. Ők ketten. Akiket a halál sem ment meg attól, hogy egymásnak essenek. Minden időkben, újra és újra.
A felfedezések korában, egy rozzant vitorláson hánykolódva az óceánon a régi és az újvilág közt. A nagy francia forradalom utáni évtizedben, de Sade márki meglepetésekkel teli, bizarr kastélyában. A viktoriánus London bűzös sikátoraiban, ahol Hasfelmetsző Jack szedi áldozatait. Háborúkban, végnapokban mindig szembetalálkoznak, és mindhalálig harcolnak önmagukért, a hitükért vagy a szeretett nőért.
Most pedig, végül, itt állnak egymással szemben, és ezúttal mindannyiunk sorsáért kell megküzdeniük.
Benyák Zoltán, aki olykor vérfagyasztóbb, mint Stephen King, máskor merészebben mesél, mint Neil Gaiman, ezúttal a világ legkegyetlenebb küzdelméről ír, amely átível történelmünkön – a régmúltból az elképzelt, távoli jövőbe.

Keodjuk a borítóval, ami ennél találóbb már nem is lehetett volna. Megjelennek rajta a regény fő motívumai. az olvasó már sejthet valamit, amikor meglátja. És ekkor még nem gondolja, hogy mennyire fog tetszeni az, amit a könyv belsejében fog találni.

"Hajótöréssel kezdeni egy hajónaplót a legrosszabb előjel a világon."
(első mondat)
Sokat gondolkoztam azon, hogyan is kellene neveznem a főszereplőket. Az már a fülszövegből is kiderül, hogy több életen keresztül játszódik a történet, és ezekben az életekben mindig más alakok lesznek a karaktereink. Úgy döntöttem, maradok az Orvosnál és a Kapitánynál. Az Orvos a mesélőnk. Az ő naplóiból ismerhetjük meg a cselekményt. Itt még annyira nem értjük, mi közük is van egymáshoz a Kapitánnyal, de ez hamarosan megváltozik, amikor eljutunk a következő állomásra.

"A múlt mindig szép. A jelen mindig sivár. A jövő mindig titokzatos."
Az író rendesen utánajárt a történelmi koroknak, érdekes volt belecsöppenni más világokba és más életekbe. Tetszett, ahogy az Orvos fokozatosan kezdi megérteni a dolgokat, velünk együtt. Annak is örültem, hogy az Orvosnál mindig megmaradt az írás szenvedélye és az események papírra vetése. Minden élettel többek lettek a karakterek, változott a gondolkodásmódjuk, de megmaradt az eredeti céljuk.
Nekem az a rész volt a kedvencem, amikor Londonban jártunk. Szinte láttam magam előtt a ködös éjszakai utcákat, és éreztem a feszültséget, hogy itt bármelyik pillanatban megváltozhatnak a dolgok. A másik nagy kedvencem a jövőben játszódó részek. Mindig érdekes arról olvasni, mások hogyan képzelik el az emberiség jövőjét. Az író jövőképe végtelenül egyedi volt, nem is olvastam vagy láttam még ilyesmit sehol sem.
A nagy csavart a vége felé én is bevettem. Nem jöttem rá a nyilvánvalóra, az író jól átvert. Mégis annyira örültem, hogy így oldotta meg.

Amikor megláttam ezt a képet, azonnal a főszereplők ugrottak be róla.
A szerelmi szál is tetszett. Ezzel kapcsolatban inkább nem spoilereznék. Fontos része volt a történetnek, de nekem mégis jobban tetszett az Orvos és a Kapitány párharca.
A befejezés tökéletes lett. Megmelengeti a szívem, ha az utolsó mondatra gondolok. Ezzel vált számomra a történet felejthetetlenné.


Szeretném megköszönni az írónak a lehetőséget, hogy elolvashattam ezt a nagyszerű alkotást. Külön köszönet a kedves dedikációért. :)
A többi könyvére is kíváncsi vagyok, remélem, a jövőben lesz alkalmam elolvasni őket.
A könyv megrendelhető itt: katt.

2018. szeptember 10., hétfő

2018 eddigi legjobbjai - Renike

Sziasztok!
Már régóta szerettem volna egy olyan posztot, amiben megmutatom nektek az idei kedvenceimet. Szerencsés év ez a mostani, mert csupa jó könyv akadt a kezembe. Nehéz is volt kiválasztani közülük hatot, de azért sikerült.


Veres Attila - Odakint ​sötétebb
Nem is volt kérdés, melyik könyv volt az idei kedvencem. Ő lett számomra a nagy Ő. Sosem olvastam még ilyen jó könyvet. Menthetetlenül beleszerettem, az első laptól az utolsóig izgalmas volt.

Juhász Gergely - Ütközés
Még az év elején olvastam a könyvet. Pár nap alatt kivégeztem. Nagy hatást tett rám és boldog vagyok, hogy magyar írók képesek ilyen színvonalas könyvet megalkotni. Mindenkinek ajánlom!

Durica Katarina - A ​rendes lányok csendben sírnak
A könyv eseményei Dunaszerdahelyen játszódnak. Egy nap alatt kiolvastam, mert addig nem hagyott nyugodni, amíg a végére nem értem. Az írónő alaposan utánajárt a témának. Sosem fogom elfelejteni.

Jill Santopolo - A ​fény, amit elvesztettünk
Az egyik legkülönlegesebb romantikus történet, amit valaha olvastam. El sem tudom mondani, menyire szerettem. Nem értem a negatív kritikákat, csodálatos olvasmány.

Brittainy C. Cherry - Csendfolyó
Egyszerűen tökéletes, nincs mit magyarázni rajta. A karakterek, a történet, az eleje, a közepe, a vége, mindene. Imádom. Az egyik legjobb romantikus regény, amit valaha olvastam.

W. Bruce Cameron Egy ​kutya négy élete
Minden kutyaimádónak kötelező darab. Bevallom, gyakran könnyeztem olvasás közben. Hamarosan írok majd bővebb értékelést is.

Ezek lettek volna. Bízom benne, hogy év végére hasonlóan nagyszerű történetek keresztezik majd az utamat.

2018. augusztus 26., vasárnap

P. C. Harris - Újrajátszás - Edina kritikája

Sziasztok! Egy kis kihagyás után újra itt vagyok és ma P.C. Harris Újrajátszás regényéről fogok nektek mesélni. Már régtől foglalkoztatott ez a könyv, bevallom, mikor először megláttam azt hittem, hogy nem is magyar írónő. Az Árnyoldal című könyvével is sokat szemezgetek, be is fogom iktatni a 2018-as listámba.


2018. augusztus 12., vasárnap

Marilyn Miller - Küzdj ​velem - Edina kritikája

Helló molyocskák! Tegnap éjszaka fejeztem be Marilyn Miller, magyar írónő egyik remekét. Szeretném még egyszer megköszönni a bizalmat és, hogy kaphattunk egy dedikált példányt. Azt hiszem ez a regény igazán a szívembe lopta magát. Már a cím is megragadott, mert én is mindenért megküzdök. A Küzdj velem című könyv egyszerűen letehetetlen volt. Dereknek és Naominak igazán volt miért küzdeni.



2018. augusztus 10., péntek

Veres Attila - Odakint ​sötétebb - Renike kritikája

Sziasztok! Jól figyeljetek, mert ma olyan könyvről mondom el a véleményemet, ami felkúszott a képzeletbeli dobogóm első helyére, a Gordonka mellé. Bizony, elérkezett ez a nap is, és Gordonka már örült neki szerintem, hogy kapott egy kis társaságot a csúcsok csúcsán. Bár a két könyvet nem lehet összehasonlítani, mert teljesen más a témájuk, de a szívemet mindkettő ugyanúgy elrabolta.
Köszönöm szépen az írónak és a kiadónak, hogy lehetővé tették számomra az elolvasását.
Attila, azt külön szeretném megköszönni neked, hogy megírtad a könyvet és minden elismerésem, mert ilyen fantáziával és tehetséggel csak nagyon kevesen rendelkeznek, mint te. Gratulálok és le a kalappal.

2018. július 25., szerda

Stephanie Garber - Caraval - Edina kritikája

Helló molyocskák! Ma egy olyan könyvről írok értékelést, ami óriási sikert aratott világszerte, ez pedig a Caraval. Stephanie Garber szinte játszik az érzékszerveinkkel. „Ne feledd: ez csak egy játék...“ A könyvesboltban nagyon sokáig gondolkodtam rajta, hogy megvegyem-e, még Reninek is írtam egy üzenetet, hogy ő mit mond. Végül mégis úgy döntöttem, hogy ennek a regénynek a polcomon a helye. Nem csak a borítója fogott meg, de a belül rejtőző Scarlett és húga Tella is.


Alapadatok a könyvről:
Írta:  Stephanie Garber
Címe: Caraval
Kiadta:  Libri
Mikor?: 2017
Hány oldal?: 470
Fülszöveg: Scarlett ​Dragna eddig még egyetlen napot sem töltött távol attól a kicsi szigettől, ahol ő és a húga, Tella, hatalmaskodó, kegyetlen apjuk keze alatt felnövekedtek. A történet azzal indul, hogy az apa házasságra kényszerítené Scarlettet, ami egyszeriben véget vetne a lány hosszú évek óta tartó álmodozásának a messzi szigeten zajló Caravalról, a földkerekség legvarázslatosabb előadásáról, amelynek közönsége szintén a játék résztvevőjévé válhat.
Azonban épp ebben az évben végül megérkezik a várva várt meghívó, amiről Scarlett annyit álmodozott. Tella elhatározza, hogy elmegy a Caravalra, és egy titokzatos matrózzal elraboltatja Scarlettet is. Csakhogy amint odaérnek, kiderül, hogy Tella eltűnt: az ő elrablója a Caraval ördögien mesteri szervezője, Legend. Scarlett hamarosan megérti, hogy a húga az idei Caraval kulcsfigurája, az egész játék körülötte forog: az lesz a győztes, aki Tellát megtalálja.
Scarlett többször is végighallgatja a figyelmeztetést: bármi is történjék a Caraval során, az mind csak a fantasztikusan kidolgozott előadás része, de ő, szegény, még be se lépett, máris bábuként kezd lépkedni a mágia és a szívfájdító szerelem sakktábláján. Hanem akármi is a Caraval, valóság vagy sem, neki mindenképp meg kell találnia a húgát, mielőtt véget érne a játék utolsó, ötödik éjszakája, máskülönben a beinduló veszélyes dominóhatásra Tella örökre eltűnik a világból.
Isten hozott, légy üdvözölve a Caravalban! De légy óvatos, nehogy túl messzire röpítsen a képzeleted!


„A megvalósuló álmok gyönyörűek, de ha az ember egy álomból képtelen felébredni az rémálommá válhat…“


Szerintem nagyon magával ragadó a testvérek története. A lapok is gyorsan elfogytak, már az elején az is tetszett, hogy elolvashatjuk Scarlett leveleit. Éveken keresztül próbálkozik jegyet szerezni a Caravalra, de minden hiába. Egyszer aztán nagy meglepetésére Legend választ küld neki. Scarlett közben tervezgeti az esküvőjét. Úgy gondolja, hogy mégis érdemes lenne elmenniük a Caravalra, mivel azért elég csábító ajánlat, hogy teljesülhet egy kívánsága. De ez azért nem hullik csak úgy az ölébe.

Egy érdekes feladatot kapnak a jelenlévők és ezt teljesíteniük kell, míg véget nem ér a Caraval.
Scarlett húga, Tella és Julian a tengerész megszervezi a szökésüket, ugyanis erről az apjuknak semmit sem szabad tudnia. Nagyon fél, hogy megbüntetné őket, sajnos az évek során apjuk vadállattá változott. Mindig veréssel bünteti őket és a másikat bántja, nem azt aki bűnös, hogy még jobban fájjon. Reménykedik benne, hogy még visszaér időben és a szépséges esküvő sem marad el.
Nagyon személyes lesz az idei Caraval Scarlett számára, mivel rájön, hogy húga eltűnt és az ő megtalálása lesz a feladat. Elkezdődik az előadás, ami néha valóság, néha játék, nem mindig hihetnek a saját szemüknek. Lesz itt szerelem, barátság, hazugság, titkok sokasága és mágia.


Minden embernek hatalmában áll, hogy megváltoztassa a sorsát, ha elég bátor hozzá, hogy harcoljon azért, amit mindennél jobban kíván.“


Az írónő nagyon jól ábrázolja a Caravalt, mindent el tudtam képzelni az ottani világból. Kívül a szürke hétköznapokra emlékeztet, de belül minden ragyog, színes, csillogó. Legend is egy nagy titok, nem tudjuk, hogy tényleg közöttünk van-e, vagy csak egy kitalált személy. Viszont soha nem lehetünk biztosak semmiben, amit ott látunk vagy hallunk. Mindennel vigyázni kell, mert már halálos áldozata is volt ennek a játéknak. Rengeteg fordulat és csavar van a könyvben, én is sokszor még kétszer-háromszor is elolvastam egy oldalt olyan arccal, hogy ez most kooomoly?


Remélem a második rész ilyen csavaros és fordulatos lesz. Ajánlom mindenkinek, akik szeretik a fantasyt. Sok meglepetést tartalmaz!

2018. július 22., vasárnap

Borítópályázatot nyertem! (Reni)

Sziasztok! Hatalmas öröm ért pár napja. Kiderült, hogy Bessenyei Gábor az én borítótervemet választotta ki a hamarosan megjelenő regényéhez. A könyv Vörös pöttyös lesz, egy fiatal fiú a főszereplője, akivel különleges dolgok történnek.


Az író a következőket írta a blogján a döntéséről:

"Ezt a borítót az első körben kaptam, én is elsőként raktam ki, és rögtön meggyőzött arról, hogy nem kell félnem a pályázattól, minőségi borítók érkeznek majd. Azt viszont nem sejtettem, hogy a későbbi győztes teszi ilyen korán tiszteletét nálam. :)
Wiener János és Tapolcsányi Vivien előző borítói után itt is megfigyelhető a kettősség, a misztikum felül, alul pedig a kissé rejtőzködő főszereplő (ez lett volna a siker receptje? :)). Biztosan nem véletlen, hogy az első három helyre ez a fajta koncepció futott be, talán tudat alatt én is így képzeltem el a misztikum és az átlagos srác megosztását a borítón.
Három, színvonalban egymáshoz nagyon közel helyezkedő borító közül kellett választanom, és őszintén mondom, hogy csak nüánszok döntöttek. A három borító közül végül azért Renáta munkája győzött, mert ahogy egymás mellé tettem őket, összhangulatilag ezt éreztem a legerősebbnek.
De talán ezt nem is kell magyaráznom, mert a lájkszámok alapján, nektek is ez a borító tetszett a legjobban. :)"

Természetesen ez még nem azt jelenti, hogy az én borítómmal fog megjelenni a könyv. Minden a kiadón múlik, de reménykedem benne, hogy idén megjelenhet a negyedik borítóm is a Könyvmolyképzőnél. De nekem már ez is hatalmas siker. Ti mit szóltok hozzá? Tetszik a terv?

2018. július 21., szombat

Riley Sager - Három ​lány - Edina kritikája

Szép napot mindenkinek! Ma egy olyan könyvről olvashattok a blogon, ami talán életem egyik legfurcsább olvasmányának mondható. Riley Sager igazán nagyszerűen szövi a szálakat a Három lány című könyvében. Az utolsó oldalak számomra kicsit meglepőek voltak. Ez olyan érzés, hogy igen, ő a tettes, de aztán mégse, de lehet, hogy mégis, közben jön egy második, de ki tudja, mit tartogat a harmadik. Ilyen átverés még nem ért engem. Vágjunk is bele a három lány életébe, akiket összeköt a tragédia.

Alapadatok a könyvről:
Írta:  Riley Sager
Címe: Három ​lány
Kiadta:  Lettero
Mikor?: 2017
Hány oldal?: 408
Fülszöveg: Először ​hárman voltak. A sajtó elnevezte őket Túlélő Lányoknak. Quincy, Sam és Lisa – a három lány olyan csapatba tartozott, amelynek senki sem szeretett volna a tagja lenni. Ők voltak az egyetlen túlélői három, egymástól független tömegmészárlásnak.
Aztán ketten lesznek. Amikor Lisa rejtélyes körülmények között meghal, Sam pedig váratlanul felbukkan Quincy lakásán, fordul a kocka. Quincy hamar rájön: igazából semmit sem tud a másik két Túlélő Lányról. Miért kereshette őt Lisa a halála előtt? És mit akar tőle valójában Sam?
Csak egy marad? Quincy egyre biztosabb benne: ő lesz a következő áldozat.
„Igazán nagyszerű thriller. Ha tetszett a Holtodiglan, ezt is élvezni fogod.” STEPHEN KING
A nemzetközi könyvpiacon hatalmas visszhangot váltott ki 2016 telén Riley Sager szenzációs, debütáló kézirata. Szinte egyidőben lecsapott rá 22 kiadó. Még Stephen King, a thriller-király is csodálattal adózott neki. Márpedig ő nem szokta pazarolni a dicséreteit. Ha érdekel, ki képes olyan lebilincselően írni, hogy mindenkit kiráz tőle a hideg, aki elolvassa, akkor ez a te könyved.

„Nem tudsz változtatni azon, ami történt. Csak azt tudod irányítani, hogyan dolgozod fel.“

A történet egyszerre két síkon fut, az egyik a jelenben Quincy mindennapjait írja le. A fejezetek között olvashatunk az Erdei lakban történtekről, ugyanis ez a könyv alapja. Quincy úgy gondolja, hogy már egy átlagos életet él férjével Jeffel. A sütés az élete, mióta egy tömegmészárlás szemtanúja volt. Vezet egy cuki kis blogot, receptekkel és süteményekkel lepi el követőit. De valahogy az élete mégsem hétköznapi, nem tudja kitörölni az Erdei Lakban történteket. Ő az egyetlen TÚLÉLŐ LÁNY, ezzel a tudattal ébred minden reggel. Az újságíróktól kapta ezt a nevet, viszont nagyon utálja. Egy egyszerű szürke kisegér szeretne lenni, próbál érte mindent megtenni.  De kin nem hagynának nyomot ilyen megrázó események? Ezt nem lehet csak úgy egyszerűen kitörölni.

„A cikk zöme a szörnyűségekkel foglalkozik, amelyeket Lisa azon a réges-régi éjszakán átélt. Mintha az élete többi pillanata nem is számítana.“

Na, de mi van a másik két szereplővel, Lisával és Sammel. Lisa, egy üzenetet hagy Quincynek, viszont ezt már túl későn olvassa el. Nagyon kedves lélek volt, próbált segíteni az olyan lányokon, akiket hozzájuk hasonló trauma ért. Ezért is nehéz elfogadni a halálát. Mint a könyv elején kiderül, Lisa öngyilkos lesz, vagy mégsem? Ki tehet valójában arról, hogy ő már nem tartozik a Túlélő lányok sorába?

Egy napsütötte délután megjelenik Samantha és belemászik Quincy életébe. Rossz hatással van rá, próbálja befolyásolni és rákényszeríteni, hogy emlékezzen vissza mindenre, ami az Erdei Lakban történt azon az éjszakán. Vajon Samantha és Tina miért lépett Quincy életébe?
A könyv cselekménye pörgős, gyorsan olvasható a rövidebb fejezetek miatt. Sokszor gondolkodásra késztet és neked kell összefűzni a szálakat. Ez aztán nem az a regény, amiben minden világos, mint a nap. Inkább egy viharos éjszakához tudnám hasonlítani. Történik valami, aztán darabokra hullik, úgy gondolod, hogy igen végre rájöttem mi folyik itt, aztán az egész csak félrevezetés. A kíváncsiság hajtott engem is előre, aztán megkaptam amit akartam. Rendkívül izgalmas, fordulatos pszichothriller.  Remélem felkeltettem az érdeklődéseteket.
Még egyszer szeretném megköszönni a Lettero kiadónak, hogy lehetővé tette számunkra a könyv elolvasását. Itt megvásárolhatjátok ti is: katt!

2018. július 18., szerda

Patik László - Anna, ​édes - Edina kritikája

Szép napot minden olvasónknak! Ma egy olyan könyvről írok nektek értékelést, ami magyar szerző tollából ered. Köszönjük Patik Lászlónak, hogy lehetőséget adott a regénye elolvasására.

Alapadatok a könyvről:
Írta:  Patik László
Címe: Anna, ​édes
Kiadta:  Athenaeum
Mikor?: 2018
Hány oldal?: 240
Fülszöveg: Anna ​csak élni szeretné az életét. Arról nem tehet, hogy beleszeret egy nála harminc évvel idősebb férfiba. Legalább lenne gazdag! A mama persze tudja, mitől döglik a légy. Lánya már rég magazinok címlapján viríthatna, jómódú pasikkal flörtölhetne, és ehhez természetesen az ő tanácsait kérhetné ki. A fitt ötvenes hölgy saját kispolgári miliőjében a legnagyobb úriasszony. Különlegeseket főz, és érdekes módon egyengeti lánya karrierjét. Így aztán a család kapcsolatba kerül felsőbb körökkel, majd belekeveredik egy kis hamisítási ügyletbe. Mindezt végigkíséri Márta néni, aki egy érintés alapján tudja, kinek mennyi az adótartozása, és ki ül majd kinek a bűnéért. Anna egy igen jól sikerült kalandja után titokban világsztár lesz, a papája egy másik véletlen folytán magas pozícióba kerül. Aztán hirtelen mindenkinek fenekestül felfordul az élete.
Patik László nagyon is aktuális őrült meséje pillanatról pillanatra más és más szituációba sodorja az olvasót. Mintha egy szürreális, tragikomikus magyar rémálom kellős közepébe csöppentünk volna: szorongunk, miközben folyamatosan röhögünk magunkon, a kisszerűségünkön, és azon, hogy nálunk ez az egész nem is annyira abszurd.

Az Anna, édes című könyv egy nagyon meghatározó szerepet tölt be az olvasmánylistámon. Sokkal másabb számomra ez a történet, mint az eddigiek. Nagyon valóságszaga van, úgy gondolom, hogy jól rámutat a politikai dolgokra és arra is, hogy milyen egyszerű befolyásolni minket, embereket. Naivak vagyunk, bármit elhiszünk és akár az orrunknál fogva is vezethetnek, néha nem vesszük észre. Arra gondolunk, hogy a saját szülőanyánk csak jót akarhat nekünk, miközben elnyom és manipulál észrevehetetlen módon. Szerintem ezt a regény egy görbe tükröt tart elénk az olvasás alatt.

„Anyu szerint a válás szinte az egyetlen területe az életnek, köszönhetően a bírói pálya elnőiesedésének –, ahol gyorsan, legálisan meggazdagodhat egy nő, a törvények mellettünk állnak…“

Bartus Anna gimnazista, de nincs igazán jó kapcsolatban a matekkal, ezért édesapja úgy dönt, hogy megkéri az iskola igazgatóját, szánjon lánya korrepetálására pár órát. Minden hétköznap este Anna ellátogat a diri lakására. Mi más is következne ebből, ha nem szerelem. Az érettségi után máris oltár elé állnak, mivel édesanyja úgy gondolja egy ilyen csodás lehetőséget, mint Kristóf nem lehet elszalasztani.


Úgy hozza az élet, hogy új munkahelye lesz, Anna belecsöppen a politikai életbe. Itt kezdődik a nyers politika bemutatása. E közben főhősnőnk megismerkedik jövendőbeli férjével, Norberttel. A mamának is nagyon tetszik, mivel Anna szép és fiatal ezért jó ötlet, hogy egy vele egykorú tehetséges, gazdag férfire cseréli a régit. Beteljesült az édesanyja álma is, egy nagy esküvő és a híres vő, aki okos fiatalember így segít feljebb juttatni Anna családját.


Anna úgy gondolja, hogy most már megtalálta az igazit és számára ilyen a normális élet. Sodródik  az árral, eltűri, hogy mások elképzelései szerint élje az életét. Viszont ez nem marad sokáig így. Minden kapcsolatba jönnek problémák. Mint mindig megint közbelép a mama és ő majd mindent megold.
Olyan váratlan fordulatok jönnek a vége felé, hogy nem hittem a szememnek. Lesz még itt börtön, verekedés, kórház, temetés, bíróság….. De, hogy ezek a dolgok miért és hogyan kerülnek szóba nektek kell kideríteni.

„Anyu szerint emberismereti kérdésekben nyugodtan Márta nénire bízhatom magam.“

Kihagyhatatlan, úgyhogy muszáj megemlítenem Márta nénit, a szomszédasszonyt, aki mindenbe bele üti az orrát. Olyan képességei vannak, hogy még a legjobb FBI ügynököket is lekörözi. Elég valakire ránéznie vagy megérintenie és már tudja is, milyen adócsalást követett vagy fog elkövetni, rács mögé kerül-e vagy sem.
Nagyon reális és elgondolkodtató regény. És még mai napig van érdekházasság? Ez a könyv bebizonyítja, hogy igen. Lehet, hogy Anna nem is érdekből megy hozzá valakihez, de a szüleinek csak az számít.
Ahogy így utólag gondolkodtam rájöttem, hogy a körülöttem lévő emberek és én is néha elkövetek olyan hibákat, mint Anna. Teljesen hétköznapi, városi emberek mégis meghökkentő, mire képesek a vagyonért és a ranglétrán való feljebb jutásért. Szerintem egy percig se gondolkodjatok azon, hogy elolvassátok e a regényt. Egyértelműen IGEEEEN!
A könyv megvásárolható: itt.

2018. július 13., péntek

Dot Hutchison - Pillangók ​kertje - Edina kritikája

Sziasztok! Úgy gondoltam, hogy egy kristály pöttyös könyvről írok. Dot Hutchison a Pillangók kertje című regénye egy életre nyomot hagyott bennem. Ez volt a második ilyen könyv, amit olvastam, a borítója is magával ragadt, na, de ez a fülszöveg teljesen elbolondított. Nem is tudom, hogy írjak most róla, mivel nem szeretnék túl sokat elárulni, de fel akarom kelteni az érdeklődéseteket. Igazán őszintén mondom, hogy ez a könyv felkerült a legjobbak listájára.

Alapadatok a könyvről:
Írta:  Dot Hutchison
Címe: Pillangók ​kertje
Kiadta:  Könyvmolyképző kiadó
Mikor?: 2017
Hány oldal?: 366
Fülszöveg: A ​szépség még soha nem volt ilyen rettentő.
Egy elszigetelten álló, hatalmas ház mellett gyönyörű kert terül el.
A kert nemcsak buja virágokat és árnyas fákat rejt… A „Pillangók” becses gyűjteményét is: elrabolt fiatal nőket, akiket fogvatartójuk pillangószárnyas tetoválással bélyegez meg. A gyűjtemény ura a brutális, őrült Kertész, akinek mániája, hogy elkapja és megőrizze magának a szépséges pillangólányokat.
Miután a kertet végül fölfedezik, az FBI ki akarja kérdezni az egyik túlélőt. Victor Hanoverian és Brandon Eddison ügynökök kapják a feladatot, hogy göngyölítsék fel karrierjük egyik leggyomorforgatóbb ügyét. Ám a kihallgatott lány, akit csak a Maya néven ismernek meg, önmagában is kész rejtélynek bizonyul.
Ahogy kibontakozik a lány fordulatos és csavaros története, lassan fény derül a Pillangók kertjére is, Maya pedig mesél régi sérelmekről, új megmentőkről, valamint egy szörnyűséges férfiról, aki semmitől sem riadt vissza, hogy rabságban tarthassa a szépséget. De minél többet árul el a lány, az ügynökök annál inkább gyanakodnak, hogy vajon mit titkol még…
Azonnali sikert aratott thriller, mely a Goodreads Choice Awards 2016 szavazáson a 2. helyet érte el, a megfilmesítési jogokat pedig A visszatérő Oscar-díjas producerei vették meg.
Ismerd meg a pillangólányok múltba nyúló titkait!

„– A titkaim olyanok, mintha régi barátaim volnának. Rossz barátnak érezném magam, ha most elárulnám őket.“

Egy szörnyű történet, ami lebilincsel, felkavar, elborzaszt, feldühít és még sorolhatnám.
A történetet Maya, az egyik pillangó lány meséli el, miközben az FBI ügynökkel, Victorral beszélgetnek a kihallgató szobában. Már mindent lelepleztek, csak az a kérdés mi módon. Victor sejti min mehetett keresztül a lány, ezért nagyon sok türelemmel és empátiával fordul Maya felé. Egy feszültséggel teli történetet bíz az ügynökre Maya, feltárja egész életét és legféltettebb titkait is. Ez által betekintést nyerhetünk a Kertbe, ahol kínok között éltek az elrabolt „pillangók”.
Teljesen azonosulni tudtam a lányokkal, átéltem a kilátástalan helyzetüket. Nem volt más lehetőség csak tűrni és tűrni a Kertész beteg cselekedeteit.  Gondolnátok,hogy a thriller és a gyönyörű pillangók összeférnek?
„Nem tanulhatunk meg bátornak lenni. Egyszerűen csak meg kell tennünk azt, ami helyes, még akkor is, ha félünk tőle.“

Mayát nagyon erős lelkiereje segítette át minden szörnyűségen. Néha elborzasztott a nyers igazság.  Le a kalappal előtte, eltűrt mindent és volt egy fénysugara, hogy hátha mégis sikerül egyszer kijutni.
Zseniális történet, igaz nagyon beteg, de még a szőr is feláll a hátamon, ha visszagondolok rá.
Elárulok még két nevet az pedig Avery és Desmond, nekik is van közük ehhez az egész beteg helyhez, de azt derítsétek ki ti, hogy mi.

„Gyerekként az olvasásba menekültem a világ elől, és habár akkoriban már nem igazán akadt mi elől menekülnöm, továbbra is imádtam a könyveket.“

Melegen ajánlom minden pszichothriller kedvelőnek. El kell olvasnotok!
A könyv a Gyűjtő sorozat első része, de egyedül is olvasható. Nagyon várom már a következő részt is és szerintem ti is fogjátok, ha ezt kivégzitek.

2018. július 5., csütörtök

L. A. Casey - Gyere ​haza! - Edina kritikája

Sziasztok! Ma fejeztem be a Gyere haza! című rubin pöttyös könyvet. A címe volt az, ami először megfogott, a borítója bevallom, nem tetszik annyira. Gyorsan olvasható, én is 2 nap alatt végeztem vele. Tetszett, hogy a fejezetek be voltak osztva, egy a jelenben, egy a múltban játszódott. Így aztán szépen kiderül, hogy miért is költözött Lane New York-ba.

Alapadatok a könyvről:
Írta:  L. A. Casey
Címe: Gyere ​haza!
Kiadta:  Könyvmolyképző kiadó
Mikor?: 2017
Hány oldal?: 360
Fülszöveg: Ő volt a legjobb barátom, a legkedvesebb pótbátyám és a legjobb védelmezőm. Ő volt a legjobb, és az enyém volt.
Lane retteg a hazatéréstől. Szeretett nagybátyja, Harry váratlanul meghalt, de Lane-nek meg kell küzdenie egy régi démonával is. Kale Hunttal gyermekkoruk óta a legjobb barátok, ám ez a kapcsolat sosem volt egyszerű. Lane miatta hagyta ott a családját és költözött New Yorkba. Fájt látnia, hogy Kale valaki mással boldog, másba szerelmes. Fájt, méghozzá iszonyúan. Tehát fogta a sátorfáját és mindent hátrahagyva új életet kezdett, teljesen elvágva magát a múltjától. Ám most, hogy visszatér, a régi érzések is előtörnek, mintha egy nap sem telt volna el a távozása óta. Az érzelmek mindent elborítanak, a tragédia pedig összehozza az embereket. Vajon Lane képes lesz-e megküzdeni a múltjával, a családjával, a veszteségekkel?


Ahogy írtam is Lane a főszereplő, aki 6 éven keresztül Amerikában él és próbálja feldolgozni az otthon ért sérelmeket. Azt hiszem ezt a regényt mondhatjuk családregénynek is.
Gyerekkora óta legjobb barátja Kale Hunt, aki szinte már a húgaként szereti Lane-t.  Lane szülei is már fiuknak tekintik Kale-t és a bátyjai is, csak egy bökkenő van, Lane.  Beleszeret „bátyjába“ és sajnos ezt az érzést már nem tudja kiűzni magából. Az egyetlen ember, aki igazán megérti az Harry bácsi. Sajnos az ő halálhíre miatt kell hazajönnie és szembenéznie a démonaival. Soha nem hagyná egyedül Harry bácsit még a koporsójában sem.

"– Tedd le a Megszeghetetlen Esküt! – kértem összeszűkült szemmel. (…) 
– Tudtam, hogy nem kellett volna megvennem neked azt a sok Harry Potter-könyvet!
Aztán jön a nagy pillanat, Kale szemébe nézni lesz igazán a nehéz. De azért a Lochlan, a bátyja is tart számára meglepetéseket. Egy olyan lánnyal jön össze, akit Lane soha többé nem akart látni, de mit ad az ég. "

Zsepit azért készítsetek be, mert nem fogjátok száraz szemekkel kibírni. Nagyon sokat olvashatjuk, hogy mit is érez legbelül Lane.  Már nincs Harry bácsi, hogy tanácsot adjon vagy megvígasztalja, egyedül kell meghozni minden döntést.  Mindig a saját érdekeit tartja szem előtt ezért sok dologba belebonyolódik. Viszont rájön, hogy helyre lehet hozni amit eddig elrontott és családjával együtt újragondolják.


"– Emlékszem mindenre arról a napról, mikor először láttalak, Lane. Az volt az első alkalom, hogy élőben láttam egy angyalt."

Szerintem érdemes elolvasni, mert megérthetjük, hogy nem mindig jó a rossz dolgok elöl megfutamodni. Romantikus molyok hajráááá!

2018. július 3., kedd

Jodi Picoult - A ​tizedik kör - Renike kritikája

Sziasztok! Jodi Picoult nevét szerintem már sokan ismerhetitek. Neki köszönhetjük többek között a Törékeny, A nővérem húga és a Tizenkilenc perc könyveket, amik nekem a személyes nagy kedvenceim közé tartoznak. Számomra Picoult neve egyenlő a minőségi olvasási élménnyel. Kíváncsian vártam A tizedik kör megjelenését. Szerencsére most sem kellett csalódnom.

Alapadatok a könyvről:
Írta:  Jodi Picoult
Címe: A ​tizedik kör
Kiadta:  Athenaeum
Mikor?: 2018
Hány oldal?: 400
Fülszöveg: A ​lányod azt állítja: megerőszakolták.
Csakhogy a fiú, akit vádol: a saját szerelme.
MIT TESZEL?
Daniel Stone egyedüli fehér gyerekként nőtt fel egy amerikai eszkimó faluban, ahol anyja tanítónőként dolgozott, míg őt kiközösítették és gúnyolták. Nem hagyta magát: rosszabb lett minden rosszfiúnál, ivott, lopott és rabolt, amíg ki nem szabadult Alaszka vadonjából, hogy kövesse művészi ambícióit, beleszeretett egy lányba és családot alapított.
Tizenöt évvel később Daniel sikeres képregényrajzoló. Felesége Dante Isteni színjátékát tanítja a helyi egyetemen; lánya, Trixie pedig a szeme fénye.
Trixie nem tud apja sötét múltjáról – egészen addig, amíg egy randi rémálomba nem torkollik, és Daniel újra azon kapja magát, hogy meg kell küzdenie az indulattal, ami talán nemcsak őt emészti fel, de egész családját és a jövőjét is.
Jodi Picoult ebben a regényében erősebb hangot üt meg, mint valaha. Vajon elég-e az apa és lánya közötti elszakíthatatlan kötelék ahhoz, hogy a múlt hibáit végre elengedjük?


Jodi Picoult mesterien tud karaktereket alkotni. Aprólékosan odafigyel a szereplőire, így olyan realisztikusra sikerülnek, hogy elhiszem, ilyen emberek a valóságban is élhetnek. Így volt ez A tizedik körrel is. Adott egy átlagos, amerikai család, amelyben kívülről talán minden tökéletesnek tűnik, de belül más a helyzet. És ez az, amit Jodi annyira mesterein meg tud ragadni.


A könyv alaphelyzete nem egyszerű. A nemi erőszak azok közé a dolgok közé tartozik, amit ha meghall az ember, mindig elborzad. Főleg, ha olyan fiatal az áldozat, mint Trixie. Meg is értettem az apját, hogy mindent el akart követni, hogy a lányát védje. És ahogy fokozatosan derülnek ki a dolgok, egyre jobban járja meg minden szereplő a saját poklát. Semmi sem az, aminek elsőre látszik.
A fejezeteket Daniel képregényének részletei választják el egymástól. Már a Törékenyben is szerettem ezt a megoldást, ott különböző receptek voltak egyes fejezetek közé beszúrva. A képregények még élvezetesebbé tették az olvasást, segítenek jobban megérteni a történetet.


Csavarokban nem volt hiány A tizedik körben sem. Ha Jodi Picoult könyvet olvasok, mindegy egyes szóra aprólékosan oda kell figyelnem, mert később ez az apró szócska lehet a kulcsa az egész történetnek. Volt pár rész, amire nem számítottam. A vége felé már sejtettem, mi is történt valójában, és igazam is lett. Azért nem szeretnék többet elárulni róla, mert úgy az igazi a történet, ha mi magunk olvassuk és jövünk rá a dolgokra.
Külföldi kiadások borítói
A tizedik kört azoknak ajánlom, akik egy letehetetlen könyvre vágynak, nem sablonkarakterekkel és történettel. Ha még nem olvastál Joditól, itt az ideje elkezdeni. Hidd el, nem fogod megbánni.
A képek egy része a filmadaptációból való.

2018. június 28., csütörtök

Durica Katarina - A rendes lányok csendben sírnak - Renike kritikája

Sziasztok! Ma egy olyan regényről lesz szó, amelynek nem könnyű a témája és pont ezért nyújtott felejthetetlen élményt. Bátran kijelenthetem, hogy A rendes lányok csendben sírnak életem egyik legkiemelkedőbb olvasmánya volt. Le sem tudtam tenni, amíg a végére nem értem, egy nap alatt elolvastam.

Alapadatok a könyvről:
Írta:  Durica Katarina
Címe: A rendes lányok csendben sírnak
Kiadta:  Libri
Mikor?: 2018
Hány oldal?: 316
Fülszöveg: A ​szerelmi szállal átszőtt regényben a 90-es évek dunaszerdahelyi maffiauralmának eseményei elevenednek meg.
A történet három nő életútján keresztül bontakozik ki, akik ugyanabban a nyolcemeletes panelházban laknak.
Júlia fodrászként dolgozik. Látszólag gondtalan életet él rendőr férjével és kisfiával, amikor váratlanul betoppan a szalonba András. Miközben a városban tombol a pokol, és fellángolnak a szlovák nacionalista érzések, az asszony magánéletében is eluralkodik a káosz. A nő, akinek egész addigi élete kötelezettségekkel és szorongással teli, felszabadultnak érzi magát a különleges vendég mellett. Az érzés kölcsönös, s bár mindketten megpróbálnak gátat vetni vonzalmuknak, a szerelem ereje erősebb.
Hilda a Júlia alatti lakásban él. Külföldi továbbtanulásról és bulikról álmodozik, de mindez lehetetlen egy olyan városban, ami a helyi maffia megszállása alatt van.
A nyugdíjas Erzsi, a hetedikről, a tévésorozatokban keresi azt a boldogságot, ami egész életében elkerülte. Tehetetlenül nézi végig, ahogy Ricsi fiából véreskezű maffiózó lesz, és hogy a csallóközi álmos kisváros 1997-ben a rettegés szinonimájává válik.
„A nincs kreatívvá teszi az embert!
Azt már többször is említettem a blogon, hogy szlovákiai magyar vagyok. Azért is keltette fel a figyelmemet a könyv, mert Dunaszerdahelyen játszódik, ráadásul olyan valós dolgok is szerepet kapnak benne, amelyek az egész országot megrendítették a 90-es években. A védelmi pénz szedése és a nőkkel szembeni erőszakos cselekmények mindennaposak voltak az országban. Az írónő rengeteg interjút készített, rendesen utánajárt a témának.


Szeretném a borítóval kezdeni. A női arckép, a színek és a cím tipográfiája is átadja, hogy mire is számíthatunk. Tudom, hogy nem a borító a lényeg, de itt nagyon el lett találva.
A könyv, mint azt már a fülszövegben is megtudhattuk, három nő köré épül. Júlia, Hilda és Erzsi életén keresztül bepillantást nyerhetünk abba, milyen is volt az élet Dunaszerdahelyen.
Mielőtt még belemennék a cselekménybe, szeretném elmondani, hogy végre egy könyv, ahol egyszer sem kellett megnézem a lábjegyzetet, hogy tudjam, mi is a szó jelentése. Lehet, hogy nektek nem mondanak semmit a "tyepláki", "botaszki", "hranolki" és "párki" szavak, de nekünk, szlovákiai magyaroknak ezek már részei a mindennapi életünknek. Rengeteg szót átvettünk a szlovák nyelvből és napi szinten használjuk őket. Ettől az egésztől csak még közelebb éreztem a történetet magamhoz.


Hilda a legfiatalabb a három nézőpontkarakter közül. Az írónő nagyon hitelesen ábrázolja a lányt, volt, amikor megmosolyogtatott a viselkedése és volt, amikor vissza kellett nyelnem a könnyeimet. Hilda tipikus tinédzser: újságokat olvas, szabadidejét a barátnőivel tölti vagy a könyvtárba indul, hogy találjon valami olvasnivalót magának. Iskolába jár, ahol egyre többször pillantják meg a diákok a sötét autókat és az aranyláncot viselő férfiakat.


Júlia fejezeteit szerettem a legjobban. Talán azért, mert az ő részeiben kapott a legtöbb hangsúlyt a romantika. A nő megismerkedik egy nála jóval fiatalabb férfival, akit nem bír kiverni a fejéből és akivel egyre több időt szeretne eltölteni. Ezzel nem is lenne baj, de a nő férjnél van, ráadásul egy kisfiú anyukája.
Júlia férje rendőr. Rengetegszer vitatkoznak azon, hogy a férfi miért nem tesz semmit a várost sakkban tartó maffia ellen, amikor a szeme láttára történnek a bűncselekmények.
A fodrászszalonban, ahol Júlia dolgozik rengetegen megfordulnak. Olyan emberek, akikkel valami szörnyűség történt, amiben szintén benne volt a keze az alvilágnak. Néha már nem is azért érkeznek a vendégek, hogy a frizurájukat rendbe tegyék, hanem azért, hogy egy kicsit könnyítsenek a lelkükön.


Erzsi a legidősebb karakterünk. Ő amolyan nénike a szomszédból típus, akivel már mindannyian találkozhattunk az életünk során, én legalábbis igen. Erzsinek egyhangúak a napjai: kimegy a temetőre, hogy megtisztítsa férje sírját, lemegy a boltba, vagy a kedvenc sorozatát bámulja a tévében. A fiával, Ricsivel alig találkozik, mert az szinte sosincs otthon. Ha meg otthon van, akkor is állandóan veszekednek. Ricsinek sok pénze van, és az anyja tudja jól, hogy miből szerzi, mégsem tud ellene tenni semmit.


Miközben olvastam a könyvet, végig ott volt bennem a feszültség, hogy itt akármelyik pillanatban életek mehetnek tönkre, elég egy rossz szó vagy nézés, és elszabadul a pokol. Bár néha még ennyi sem kellett. Szörnyű belegondolni, hogy a regényben leírtak mind megtörténtek, ráadásul nem valahol távol, a nagyvilágban, hanem abban az országban, ahol én is élek.
Nem győzöm elégszer ragozni, hogy mennyire mély benyomást tett rám ez a könyv. Kellett pár nap, amíg össze tudtam szedni a gondolataimat.
Vannak olyan könyvek, amiket az ember sosem felejt el. A rendes lányok csendben sírnak is ilyen. Köszönöm az írónőnek, hogy megírta. Remélem, hogy rengetegen a kezükbe veszik és elolvassák. Hiba lenne kihagyni.

2018. június 27., szerda

Ludányi Bettina - Mennem ​kell - Edina kritikája

Szép napot mindenkinek! Ma fejeztem be Ludányi Bettina írónő egyik művét, ami a Mennem kell címet viseli. Szeretném neki ez úton is még egyszer megköszönni, hogy így vakon megbízott bennem és támogatta a blogunkat. Azt hiszem nagyon nagy dicséret jár neki ezért a regényért, nem akarok nyalizósnak tűnni, de tényleg így gondolom. Na akkor kezdjünk is hozzá. Azért azt még leírom, hogy tovább is olvastam volna.

Alapadatok a könyvről:
Írta:  Ludányi Bettina
Címe: Mennem ​kell
Kiadta:  Olvasni Menő
Mikor?: 2018
Hány oldal?: 320
Fülszöveg: Van ​különbség bűn és bűn között? Isabella da Silva bűnügyi újságíróként dolgozik az Egyesült Államokban. Egy magánéleti válság és egy múltban elszenvedett tragédia miatt egyik nap arra ébred, hogy nincs maradása, ezért Barcelonába költözik. A sors úgy hozza, hogy belebotlik egy égszínkék szemű, veszélyes kinézetű idegenbe. De vajon tényleg véletlen volt ez a találkozás?
Bella azt hiszi, hogy új életet kezdhet a városban, közben pedig fogalma sincs arról, milyen szörnyek lesnek rá Barcelona sötét sikátoraiban. Minden erejével azon van, hogy megszabaduljon a veszélytől, a bűn mégsem ereszti.A Mennem kell egy lenyűgöző, érzelmes és váratlan történet egy fiatal lányról, aki választani kényszerül az eszméi és a szerelem között. Hiába menekült el otthonról, újra szembe kell néznie a gyengeségeivel, a múlttal és a gonosszal. Vajon képes lesz meglelni önmagában az erőt?
Ludányi Bettina legújabb regényében semmi sem az, aminek látszik. Nem tudhatod, ki visel álarcot, és melyik maszk mögött rejtőzik az igazi gonosz. Minden oldallal egyre többet és többet akarsz, a VÉGE főcím után pedig újra át akarod majd élni az élményt.

„Mennem kell. 
Ez volt az a két szó, amely teljesen megváltoztatta az életemet. 
Tíz betű, két szó, egy gondolat.“

Isabella da Silva, hát igen, ő aztán egy nagyon érdekes csajszi. Két lábbal áll a földön, számára semmi nem jelent lehetetlent és mindig igazságot szeretne. Igazi bűnügyi újságíró, aki merész és nem riad vissza még attól sem, ha esetleg egy golyó súrolja valamelyik testrészét. Sajnos fel kellett hagynia kicsit a bűnügyekkel és tiszta lappal kezdenie a Rómában átélt tragédia miatt. Úgy dönt, hogy inkább a gasztronómia és utazás mélyére ás.  Ezek mellett könyvet is ír, már van egy megjelent regénye, de most nincs ihlete, ezért arra az elhatározásra jut, hogy elutazik Barcelonába, egy nyugodt, harmonikus életet reményében, mit sem sejtve, arról, hogy mi vár rá a jövőben.

„Volt bennem elég erő és kitartás, hogy küzdjek. Mindenem, amim volt, az nem csak úgy az ölembe hullott, hanem én magam szereztem meg. Ezt teszi egy igazi harcos, nem?“

A repülőről való leszállást követően beutazik a városba és véletlenül belebotlik Ericbe, aki egy jóképű macsó, viszont a modora kicsit lemaradt valahol. Szegény Bella keze megint kapott egy jó nagyot, ugyanis egyszer már megszenvedett egy balesetet. Az első találkozásnál már rögtön kialakul egy különleges vonzalom kettőjük között. Telnek-múlnak a napok, de Bella nem tud megfeledkezni Ericről, de úgy néz ki ez fordítva is így van. Véletlenül mindig össze kell futniuk valahol, lehet ez a sors fintora vagy szándékos követés? Eric csupa titokkal teli életet él, ezért nem szeretne érzelmeket táplálni iránta. Lehet parancsolni a szívnek?

„A vonzódás végzetes, a vágy pedig a legnagyobb ellenség.“

Főhősünknek nagyon sok mindenen kell keresztül mennie, megtámadják az utcán, szemtanúja lesz a lányok elrablásának. Vajon ezt a bűnügyet is megoldja vagy inkább behúzza az agyarait? Az a fajta aki ölbe tett kézzel nézi végig?
„Princesa” úgy érzi, tennie kell valamit Eric felé táplált érzéseivel. De ki is igazából Eric? Megbízhat benne vagy ő is egy bűnöző? Nem árulom el nektek, áááá, dehogy, tessék szépen elolvasni.


Bellának mindenből kijut rendesen, nem unatkozik otthon. Barátnőjével, Laia-val bejárják a környező városok szépségeit, meglátogatják a galériákat. Nagyon tetszik nekem, hogy miközben olvasok úgy érzem én is Barcelonába vagyok.
Izgalmas és szenvedélyes könyv. Sokszor elástam volna Ericet Bellával együtt, de aztán egy-két oldal után már jöttek az örömkönnyek. Azt hiszem ez a regény a mai kort is jól tudja jellemezni, bármikor történhetnek ilyen akciók, mint ami Bellával.

„Senki nem tudja, vagy csak nem akarják figyelembe venni, mennyi mocsok rejtőzik a felszín alatt. Olyan ez az egész világ, mint egy betegség, ami belülről emészti az ember testét. A felszínen úgy tűnik, hogy minden rendben van, közben pedig a mélyben ott lappang a kór, ott lappang a veszély.“


Mindenkinek nagyon ajánlom aki szereti a pörgős, akcióval teli regényeket.

2018. június 24., vasárnap

Tarryn Fisher - F*ck ​Love – Kapd be, szerelem! - Renike kritikája

Sziasztok! Ma egy olyan könyvről lesz szó, amely teljesen levett a lábamról. Nem egy tipikus romantikus történet, de életszerűbb, mint néhány, amikkel eddig dolgom volt.

Alapadatok a könyvről:
Írta:  Tarryn Fisher
Címe: F*ck ​Love – Kapd be, szerelem!
Kiadta: Könyvmolyképző kiadó
Mikor?: 2018
Hány oldal?: 328
Fülszöveg: Helena Conway szerelmes lesz.
Akaratlanul.
Észrevétlenül.
De nem véletlenül. Kit Isley pontosan az ő ellentéte – rejtélyes, fékezhetetlen és a legkevésbé sem óvatos. Mindez akár remekül is alakulhatna…
Ha nem Helena legjobb barátnőjével találkozgatna. Helena kénytelen dacolni a szívével, helyesen cselekedni, és másokra is gondolni.
Egészen addig, amíg fittyet nem hány az egészre.
Tarryn Fisher, New York Times sikerkönyves szerző lehet, hogy vagányabb nálad, de ezt nem dörgöli az orrod alá. Az első diplomáját a Roxfort Varázsló és Boszorkányképző Szakiskolában szerezte. Az emberi természet nagy tisztelője, egy hús és vér gonosz, mégpedig a Mardekár házból. A szíve sötét, de az olvasóit azért kedveli. Jelenleg Washingtonban él fiával és lányával.
Az év legizgalmasabb regénye a női útkeresésről és a szerelemről.

A borító gyönyörű, és a hátoldal is szuper. Ennél jobb címet nem is kaphatott volna a könyv. Az ajánláson nagyot nevettem, ebből is látszik, milyen vicces írónő is Tarryn:
Azoknak, akik utálnak.
Kapjátok be!

A könyv elején történik valami, ami a főhősnőnk, Helena életét teljesen megváltoztatja. Mondjuk úgy, hogy felnyílik a szeme. Nem, nem valami tragikus esemény és nem hal meg senki sem, nincs ok az ijedtségre. Teljesen más, amire a legkevésbé sem számítottam.
Nagyot néztem, és azt sem tudtam, hogy mi lesz ebből, muszáj volt tovább olvasnom. Konkrétan alig tudtam letenni, mert muszáj volt megtudnom, hogyan is fog alakulni Helena élete.


Helena szerelmes lesz. Ez nem is lenne baj, de szíve választottja nem más, mint legjobb barátnője pasija, Kit. És itt jönnek a bonyodalmak. Sokat nem szeretnék elárulni a könyvről. Pont az benne a varázslatos, ahogy Helenával együtt megtesszük az utat, ami ahhoz kell, hogy olyan legyen az élete, amilyet megálmodott magának.


Szeretnék beszélni a karakterekről. Helena az egyik legviccesebb és legszerethetőbb női főszereplő, akiről eddig olvastam. Minden helyzetben előjön egyedi stílusa, amin néha jókat nevettem, de volt olyan is, hogy elgondolkodtam rajta.
"Megpróbálni megválni valamitől, amit szeretsz, olyan, mint vízbe fojtani magad. Szeretnéd megtenni, de ellenkezik a természettel, hogy ne vegyél levegőt. Követeli a tested; és az eszed is azt súgja, hogy szükséged van rá. Végül a felszínre törsz, és veszel egy nagy levegőt, mert képtelen vagy megtagadni magadtól a légzés alapvető szükségletét. A szerelemét. A heves vágyét."
Helena legjobb barátnője, Della a könyv kígyója. Nem bírtam a csajt, mert csak az fontos az életében, hogy mindig ő legyen a középpontban.
Kit jó srác, kedves, tökéletes, de néha legszívesebben ráordítottam volna, hogy te idióta, mi a francot keresel ott, ha egyszer máshol kellene lenned? Bírtam a beszélgetéseiket Helenával. Azt sem szabad elfelejteni, hogy Kit író, és ezért még jobban a szívembe lopta magát.
"Ha valakit lángra gyújtasz, sose próbáld azzal oltani a tüzet, hogy elmondod, mit kellett volna tenned. Az efféle sajnálkozás leginkább olaj a tűzre."
Van még egy szereplő, akinek nem írom le a nevét, annyit árulok el róla, hogy lány. Azt hittem, hogy utálni fogom ezt a szereplőt, aztán meg kiderül, hogy jobb barátnője lesz Helenának, mint az állítólagos legjobb barátnője. A lány is művész, gyönyörűen fest és szinte mindig lila ruhát hord. Helena után ő a második kedvenc szereplőm.


Ha ez még nem lenne elég, a Harry Potter utalások gyakran visszaköszönnek a könyv lapjairól. A kedvencem az, amikor Helena halálos átkot szór az emberekre. Ezen hangosan röhögtem percekig.
Ami még nagyon tetszett, azok egyes fejezetek címei. Egy pár, hogy mire is számítsatok: #miafranc, #kapdbepara, #bézsboszi.


Ajánlom a könyvet azoknak, akik szeretnének olyan romantikus könyvet olvasni, ami nem a szokásos kliséket vonultatja fel. A könyv megvásárolható: itt.
Ja, és #kapdbeszerelem.